PARKE TAŞI

Parke Taşı Nedir?
Parke Taşı veya diğer ismiyle kilit taşları, yapılarda kullanılan betonun biraz daha ince mıcır kullanılarak ve suyu minimumda tutularak otomatik olarak makinalarda preslenmesiyle yapılmaktadır. 1 m2 parke taşı 36 adet taştan meydana gelir.

Parke Taşı Ankara
Parke Taşı Ankara sokak aralarında, caddelerde asfalta göre çok daha dekoratif ve şık bir alternatif olmaktadır. Parke taşları gerektiği hallerde yer altı hatları tamirleri için sökülüp tekrar uygulabilir.

Parke taşı yüzeyi çeşitli tip metallerin oksitlendirilmesiyle elde edilen boyalarla renklendirilir ve güzelleştirilir. Renkli parke taşları caddeleri, sokakları ve bahçelere şık bir görünüm kazandırır. Uygulaması ve gerektiğinde kolayca tamir edilip değiştirebilir olması açısıdan oldukça ekonomiktir.

Parke taşları, işinde uzman kişiler tarafından, kaliteli malzemeyle yapıldığında uzun yıllar kullanılabilir. Farklı mimari yapılara göre dizilebilen, çok farklı motiflerde çim üzerine uygulanabilmektedir.

Parke Taşı Uygulaması Nasıl Yapılır?
Parke taşları döşenecek alanın zemini oldukça önemlidir. Zemin gerekli standartlara sahip olmazsa döşenen parke taşları zamanla çökme yapabilir. Ama parke taşlarılarının en önemli avantajı sökülüp tekrar yapılabilmesi olduğundan kolayca düzeltilebilmektedir.

Parke taşları toprak zeminin üstüne yapılacak ise önce mıcır serilir. Beton zemin ise üzerine yapılacak ise özel bir toz serilir. Beton zemine uygulanacak parke taşları için toz serilmesi önemlidir, çünkü bu özel toz yağmurla akıp gitmez ve parke taşına tamamen yapışır, taşın kaymamasını sağlar.

Zemine göre mıcır veya özel toz çalışması yapıldıktan sonra da mastar çekilir. Bu arada mastar çekmek çok önemli uzmanlık isteyen bir iştir! Doğru ve sağlam ve şekilde yapılmaz ise meyil verilemez ve parkenin üstünde su birikmesi olmaktadır. Bu işlemlerle beraber parke taşları döşenir ve kompaktör ile üstünden geçilir. Kenar boşluklar özel harç ile doldurulur. Parke üzerine mil kumu serilir ve işlem tamamlanır.

Parke Çeşitleri
Parke taşları 6 cm yüksekliğinde olanları kaldırım ve bahçe düzenlemelerinde uygunanır. 8 cm yüksekliğindeki Parke Taşı ise araç trafiği olan yollarda tercih edilmektedir. Parke taşı çeşitleri şunlardır;

Aşık Taşı,
Elips Taşı,
Baklava Taşı,
Küp Taşı,
Sekizgen Taşı,
S Taşı,
Dikdörtgen Taşı,
Çim Taşı.


Parke Taşı Fiyatları Ankara
Tekrar sökülüp yapılabilen, pek çok alanda uygulana bilen, çok çeşitli ve renk seçenekleri olan Parke Taşları bir çok alanda uygulanabilir. Sökülüp tekrar yapıla bildiği için çok ekonomiktir. KİLİT TAŞI USTASI TSE standartlarına uygun kaliteli birinci sınıf parke taşları kullanmaktadır ve sunmuş olduğumuz tüm hizmetler garanti altındadır.

Etiketler:
Google Research With Seo
kilit taşı ankara, kilit taşı fiyatları ankara, kilitli taş ankara, kilit taşı nasıl döşenir, kilit taşı m2 fiyatları, kilit taşı ustası, kilit taşı modelleri, kilit taşı ölçüleri, kilit taşı fiyatları çankaya, kilitli parke taşı palet fiyatları, kilitli parke taşı fiyatları, kilitli parke taşı birim fiyat, kilitli parke taşı birim fiyat 2020, kilitli parke taşı, kilitli taşı fiyatları, parke taşı, parke taşı ankara, parke taşı fiyatları, parke taşı modelleri, parke taşı ne demek, parke taşı fiyatları ankara, parke taşı kalıbı, parke taşı nasıl döşenir, parke taşı ölçüleri, parke taşı ne kadar, parke taşı metrekare fiyatı, parke taşı ustası, parke taşı ustası arayanlar, parke taşı ustası ankara, kilit taşı ustası ankara, kilitli parke taşı ustası, Çim taşı ustası, Begonit Taşı Ankara, Bordür Taşı Ankara, Çim Taşı Ankara, Karo Taşı, Andezit Taşı, parke taş ustası, parke taş ustası , parke taşı döşeme ustası, parke taşı ustaları, bordür taşı, ankara parke taşı, ankara kilit taşı fiyatları, ankara kilit taşı, çim taşı, begonit taş, kilit taşı nedir, kilitli parke, kilit taşı, beton boru, kilit taşı fiyatları, kilit taşı m2 fiyatı ankara, kilit taşı m2 fiyatı, Ankara Kilit Taşı Döşemesi, ankara kilit taşı fiyatı, kilit taşı döşeme, Kilitli Parke Ankara, Parke Taşı Uygulaması, Ankara Kilit Taşı Fiyatları, Kilit Taşı Malzeme Uygulama Dahil Ekonomik Fiyatlar İle Taksit İmkanı, karo taşı döşeme, Dekorotif taşlar, cephe kaplama taşları, ankara bordür taşı, kilit taşı fiyatları, kaldırım taşı fiyatları, Ankara kilit taşı m2 fiyatları, Kilit parke taşı m2 fiyatları Ankara, Parke taşı m2 fiyatları Ankara, Parke taşı m2 fiyatları Ankara,
Hizmetlerimiz
Diğer
Detay Çalışmalarımız